O nas

 

Ubierzchoinke.pl to polska firma zajmująca się internetową sprzedażą ozdób choinkowych. Działamy w branży świątecznej już ponad 25 lat. Naszą misją jest dostarczanie do Klientów wyłącznie szklanych, w całości ręcznie wykonanych bombek choinkowych. Każdy z naszych produktów wykonany jest z wysokiej jakości szkła oraz artystycznych zdobień przez artystki z całej Polski. Stosujemy bogate, unikatowe wzornictwo oferując szeroki asortyment ozdób choinkowych. W odróżnieniu od konkurencji, nie sięgamy do metody decoupage, kalki, czy stemplowania w produkcji ozdób. Naszym zadaniem jest dostarczenie do Was w całości "Małych Arcydzieł", aby mogły one spotęgować dobrą atmosferę Świąt w Waszych Domach lub jako podarunek wywołać uśmiech na twarzy przyszłego właściciela!

 

"Małe Arcydzieła" 

Nasze ozdoby powstają w oparciu o tradycyjne metody produkcji oraz ręcznej dekoracji polskiej bombki sięgające drugiej połowy XX wieku. Powstanie bombki rozpoczyna się od zaprojektowania formy, którą następnie wykwalifikowani dmuchacze (hutnicy) wykorzystują do wykonania odpowiedniej wydmuszki, przy użyciu szkła rozgrzanego do temperatury 650°C.

 

Kiedy wydmuszka się schłodzi, trafia do tzw. "Srebrzalni", gdzie wstrzyknięte zostaje do niej "płynne srebro" (azotan srebra), a przyszła bombka zyskuje lustrzano-srebrną barwę. Dzięki temu procesowi w późniejszym etapie jesteśmy w stanie wydobyć pełną głębie i charakter koloru.

 

 

Kolejno szklana forma, która posiada już swój kształt (postaci, mikołaja, sopla, lub kulisty) pokrywana zostaje jednym z kolorów dostępnym w szerokiej gamie barw - od tradycyjnych matowych, czy połyskujących kolorów aż po emaliowe, a nawet pudrowe odcienie inspirowane tradycją oraz trendami w modzie i stylistyce wnętrz.

 

Następnie bombki trafiają do domów Artystek, które dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i umiejętnościom wykorzystując pędzel i swój warsztat dekorują pokoloryzowane już wydmuszki, nanosząc na nie kolejne barwy, zdobienia oraz wzory według Ich własnych projektów i inwencji twórczej. Na ostatnim etapie gotowe już bombki trafiają do opakowań, służącym zabezpieczeniu ich przed uszkodzeniem, przetrzymywaniu, czy jako opakowania prezentowe.

Tak właśnie powstają MAŁE ARCYDZIEŁA, które znajdziecie w naszym sklepie internetowym!

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl